Wraz z nadejściem okresu produkcyjnego rozpoczynamy sezon mycia wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych. Brud, kurz i innego rodzaju zabrudzenia mogą znacząco wpływać na wydajność instalacji, dlatego coraz więcej właścicieli farm fotowoltaicznych decyduje się na mycie swoich obiektów.

Firma EKO-WIATR BIS posiada profesjonalną maszynę ROBOKLIN 25 włoskiego producenta Messersi, przeznaczoną do mycia modułów zamontowanych na wielkopowierzchniowych farmach fotowoltaicznych.

ROBOKLIN 25 jest wielofunkcyjną, samobieżną maszyną gąsienicową, która jest w stanie poruszać się na różnego rodzaju terenie. Układ elektroniczny naszej maszyny zapewnia stałą odległość szczotki od paneli. Zastosowana technologia jest zatem bezpieczna dla modułów i gwarantuje dokładne ich umycie. Ponadto mycie modułów PV odbywa się odpowiednio zmiękczoną wodą, przy użyciu biodegradowalnych środków czyszczących dedykowanych głównie do modułów fotowoltaicznych, będąc równocześnie bezpieczną dla środowiska.

Setki umytych przez naszą firmę obiektów farm PV, doświadczona oraz posiadająca stosowne uprawnienia kadra oraz własny transport sprawia, że jesteśmy w stanie wykonać usługę mycia modułów fotowoltaicznych w każdym rejonie Polski, gwarantując zadowolenie potencjalnych Klientów. Zapraszamy do kontaktu.